Brufen Combi 500 mg/200 mg tbl flm 20x500 mg/200 mg
Obsah Brufen Combi Brufen Combi 500 mg/200 mg na liečbu miernej až stredne silnej bolesti 20 tabliet Charakteristika Brufen Combi Liek obsahuje dve liečivá - paracetamol a ibuprofén. Ibuprofén patrí ...
Zobraziť celý popis
3.72
€
Podrobný popis
Obsah Brufen Combi Brufen Combi 500 mg/200 mg na liečbu miernej až stredne silnej bolesti 20 tabliet Charakteristika Brufen Combi Liek obsahuje dve liečivá - paracetamol a ibuprofén. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID zmierňujú bolesť, znižujú opuch a horúčku. Paracetamol je analgetikum, ktoré účinkuje iným spôsobom na zmiernenie bolesti a horúčky ako ibuprofén. Používa sa u dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je: bolesť hlavy (nie migrény), bolesť chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov a svalov, príznaky prechladnutia a chrípky a bolesť hrdla. Zloženie Brufen Combi Paracetamol, ibuprofén Dávkovanie Brufen Combi Užíva sa 1 tableta najviac 3x denne s intervalom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Ak dávka 1 tablety nezmierni príznaky, môžu sa užiť maximálne 2 tablety najviac 3x denne. Táto dávka je určená len pre pacientov s telesnou hmotnosťou najmenej 60 kg. Interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín. Maximálna denná dávka, ktorá sa nesmie prekročiť za 24 hodín, je 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu). Starší pacienti Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas čo najkratšej doby. Porucha funkcie obličiek Rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10-50 ml/min: dávka paracetamolu sa má znížiť na 500 mg každých 6 hodín. Dávka sa má udržiavať na čo najnižšej úrovni a má sa monitorovať funkcia obličiek. Porucha funkcie pečene Dávka sa má nastaviť individuálne a má sa udržiavať na čo najnižšej úrovni alebo má byť predĺžený dávkovací interval. Dĺžka liečby Len na krátkodobé použitie. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom.
Viac informácií